Febuári kosaras sikerek

Kosárlabda csapataink mindhárom korosztályban komoly versenyeken értek el szép sikereket az elmúlt hetekben.

Miskolcon, február 13-án a II. Kaszap István Kosárlabda Emlékversenyen, a Fényi Gyula  Jezsuita Gimnáziumban a házigazdák mellett a budapesti Piarista, és a budai Ciszterci Gimnázium kosárlabda csapataival játszottunk , veretlenül nyertük el a vándorserleget.

Február 17-én, szerdán, a kosárlabda megyei döntőjét rendezhettünk Pannonhalmán, a Csarnokban.  Két soproni iskolát megelőzve lettünk megyei bajnokok, és így sikerült ismét bejutnunk a Kosárlabda Diákolimpia Országos Döntőjébe, amit április elején Kecskeméten rendeznek majd.

A hagyományos Ferences Kupa részvevői voltunk Szentendrén február 20-án.
A helyi és az esztergomi ferences csapatok mellett, a pesti piaristák csapata voltak az ellenfeleink.
A 7-8. osztályos, legkisebbek versenyében 3. helyet szereztünk.
A kadettek, a 9-10. osztályosok részére kiírt kupát pedig elnyertük.

Szombathelyen a B33 kosárlabda diákolimpia országos döntőjébe jutás volt a tét.
Március 2-án négy megye 3 legjobb csapata játszhatott 3:3 ellen az országos döntőbe jutás reményében. Egyesületi, élvonalbeli játékosok szerepeltek az iskolájuk képviseletében, a mi, csak középiskolai keretek között kosarazó diákjainkkal szemben.  Nagy bravúrt értünk el, minimális különbséggel kaptunk csak ki a torna elődöntőjében a győztes körmendiektől, és a 4. helyet szereztük meg a rangos mezőnyben.
A csapat tagjai voltak Fejér Domonkos, Kovács Balázs, Marxer Benedek, Tóth Máté.