Csapatunk 2. lett az Amatőr Kosárlabda Diákolimpián

Iskolánk kosárlabda csapata 11. alkalommal jutott be az amatőr kosárlabda diákolimpia országos döntőjébe. Ebben a kategóriában olyan iskolai csapatok vesznek részt, ahol a diákok kizárólag iskolai keretek között kosárlabdáznak, és legalább két éve már nem léptek pályára egyesületi igazolt játékosként. A döntőben csapatunk nagyszerű játékkal ezüstérmet szerzett. Gratulálunk!

Nagyon nehéz utolsó hetek után keltünk útra Miskolcra, hiszen a megyei döntőt nyerő csapatból öt játékos nem vehetett részt az országos döntőn. Sokan tamáskodtak, hogy elszálltak az esélyeink a jó szereplésre, de a fiúk, a CSAPAT másképpen gondolta.

Diákjaink csodálatos közösség erényeit felmutatva, hősiesen küzdöttek, vették az akadályokat papíron jobb csapatok ellen. Az elődöntőben csak az utolsó pillanatban sikerült egy kosárnyi előnyt szerezni, majd a döntő mérkőzésen  ezt az utolsó 2 pontot sajnos nem mi dobtuk.
Idén ezüstérmet szereztünk. Szép volt fiúk, gratulálunk!

A csapat tagjai:

Barcsák Bálint XI.b, Berente Miklós XI.a, Bódy István XI.b, Fejér Domonkos XI.a, Kovács Balázs X.a, Kovács Zsombor XII.b, Marxer Benedek XI.a, Szabó Péter XII.a, Szalai Dávid XII.B, Tamás Ambrus XII.a, Tóth Máté IX.b, Vámosi Filip X.a.

 

XIII. AMATŐR KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA® V-VI. KORCSOPORT
„Zsíros Tibor Emlékverseny” 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ EREDMÉNYEI
Miskolc, 2015. március 27-29.

Az első versenynap programja 2015. március 27. (péntek)
13.40 Fiú C/1-C/4 Szeged, Radnóti Pannonhalma, Bencés 18:33
17.50 Fiú C/2-C/4 Zalaegerszeg, Zrínyi Pannonhalma, Bencés 20:32

A második versenynap programja 2015. március 28. (szombat)
Elődöntő: 16.00 Fiú Miskolc, Földes - Pannonhalma, Bencés 20:22

A harmadik versenynap programja - 2015. március 29. (vasárnap)
12.00 Fiú 1-2. helyért Pannonhalma, Bencés - Debrecen, DE Kossuth 18:20