Bencés öregdiáknap 2018

Öregdiáknap 2018

2018. május 26-án lesz hagyományos öregdiáknapunk, amelynek fókuszában a találkozás mellett az okatás áll mint iskolánk egyik alappillére. Vendégünk Dr. Hodász István (1986B), az EGIS Gyógyszergyár vezérigazgatója, Dr. Barsi Árpád (1987B), a BME tanszékvezető egyetemi tanára és Kovács Géza (1996A), EPAM Systems projektmenedzsere. Részletes program alább.

PROGRAM

11.00: közös ünnepi liturgia a bazilikában Cirill főapát úr vezetésével

Utána a Kibékülés c. időszaki kiállítás megtekintése a kiállítótérben, majd sör-virsli a gimnáziumi parkolóban.

14.00: Miért tanuljunk? -- dísztermi beszélgetés a tanulási és munkahelyi eredmények összefüggéseiről. Vendégünk Dr. Hodász István (1986B), az EGIS Gyógyszergyár vezérigazgatója, Dr. Barsi Árpád (1987B), a BME tanszékvezető egyetemi tanára és Kovács Géza (1996A), EPAM Systems projektmenedzsere.

Olyan öregdiákjaink lesznek ők, akik nem voltak kiemelkedő tanulói az iskolának, de aztán annál többre vitték az „életben”. Arról kérdezzük őket majd, hogy: Érdemes-e tanulni? Elrontanak-e valamit a tanárok? Vagy a mindenkori diákok? Miért csak később jön ki belőlünk valami? Miért nem érdekelnek a tantárgyak? Lehet-e újrakezdeni?

Utána rövid fórum Cirill főapát úrral.

Vége kb. 16 órakor.

Minden érdeklődőt, öregdiákot, mai diákjainkat és tanárainkat szeretettel hívjuk és várjuk!